46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI – KONCERT FINAŁOWY „WIWATY I KWIATY”

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

© FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI – KONCERT FINAŁOWY „WIWATY I KWIATY”

Zgodnie z zasadą, że wszystko dobre, co się dobrze kończy, już dziś zapraszamy do udziału w koncercie finałowym „Wiwaty i kwiaty” wyreżyserowanym przez artystów związanych z zielonogórską scena kabaretową: Władysława Sikorę (Potem, Adin, Adi) i Jarka Marka Sobańskiego (Ciach, Słuchajcie, Kabaret Zachodni).

Urodzeni 17 sierpnia w różnych latach i miastach, choć obecnie zamieszkują to samo osiedle. Na co dzień związani z legendarnym klubem Gęba przy Uniwersytecie Zielonogórskim, kabaretami Adi oraz Zachodnim, choć na przestrzeni lat wkładali swoje dwadzieścia groszy w żywoty różnych grup artystycznych. Od święta organizują wielkie wydarzenia artystyczne na małą skalę. Wyznają zasadę, że należy być amatorem, bo amator to miłośnik i pasjonat. Brzydzą się zadufanym zawodowstwem i chałturą. Jeden z nich brzydzi się również papryką.

Warto też dodać, że obaj Panowie bywali na Famie dawniej i nie tak dawno, więc tym większa radość, że to właśnie oni podejmą się wyzwania jakim jest przygotowanie tej wisienki na festiwalowym torcie. W interdyscyplinarnym widowisku wezmą udział reprezentanci wszystkich sekcji warsztatowych.

Czy naprawdę wszystkich? Czy rzeczywiście? Reżyserzy deklarują, że tak: „Wiwaty i kwiaty to tytuł tegorocznego koncertu finałowego. Uważamy, że finał powinien być z pompą, tylko że czasem taka pompa niepotrzebnie nadyma widowisko i wtedy już tylko krok od nadęcia. Dlatego pompę zamieniamy na wiwaty i kwiaty – tym samym pompa zostanie, ale taka, co nie nadyma. Charakter koncertu oddaje odezwa do uczestników finału: Kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz jesteś uczestnikiem finału festiwalu – zrobimy wszystko, żebyś poczuł się jak gwiazda! Bo jak nie ty, to kto? Bo jak nie teraz, to kiedy? Być może już nigdy nie będzie takiej okazji.

Wśród pozostałych twórców odpowiedzialnych za ostateczny kształt wydarzenia wymienić również należy: Marka Pędziwiatra (kierownictwo muzyczne), zespół Shapeles (sekcja) i Joannę Martyniuk (scenografia).

Koncert odbędzie się w piątek 26 sierpnia o godz. 20:30 w świnoujskim Amfiteatrze. Podobnie jak na wszystkie wydarzenia festiwalu także w tym przypadku obowiązuje wstęp wolny. Przybywajcie tłumnie!

Szczegółowy harmonogram festiwalu Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki dostępny jest w zakładce PROGRAM. Termin festiwalu to 15-27 sierpnia 2016. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

© FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

« »