FAMA W GOŚCIACH

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

© PAWEŁ IZDEBSKI, fot. Grzegorz Mandziak

FAMA W GOŚCIACH

46. Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki to nie tylko doskonale znane festiwalowe przestrzenie – Amfiteatr im. Marka Grechuty, Muszla Koncertowa, Miejski Dom Kultury czy Hala w Basenie Północnym. To także ulice, podwórka, parki, osiedla, kawiarnie, sklepy i mieszkańcy Świnoujścia. „Wprosiliśmy się” w niecodzienne, pozornie tylko nie festiwalowe przestrzenie. Oczywiście za zgodą właścicieli.

Po raz drugi w akcję włączyli się właściciele Restauracji Hamaki przy ulicy Piłsudskiego. W ich ogródku, w dawnym Domku Baby Jagi, obok specjałów kuchni meksykańskiej, będzie można skosztować dobrej muzyki. W Hamakach pojawią się zabójczo uzdolnieni wokaliści Suzia i Paweł Izdebski (16 sierpnia, wtorek, godzina 16.00), akustyczny Pangraj (18 sierpnia, czwartek, godzina 14.00) oraz Gypsy And The Acid Queen (24 sierpnia, środa, 16.00).

Festiwal gościć będzie także Cafe Paris na placu Wolności 4, tutaj odbędzie „Spektakl Wodnika”. To wbrew tytułowi nie spektakl, lecz koncert trzyosobowej armii uzbrojonej w ciężką artylerię w postaci pedału basowego brzmiącego nieco niżej od organów kościelnych, sitaru elektrycznego, elektrycznej gitary dwunastostrunowej, autoharfy i perkusji.

Strzałem w dziesiątkę okaże się wybór Areny Łuczniczej Uznam oraz koncertu Pawła Swineralisa i Szymonmówi. Ten pierwszy to nonszalancki elegant-songwriter, drugi to wokalista obdarzony pięknym głosem, który okrasza subtelną gitarą oraz harmonijnymi melodiami. Panowie pojawią się także w drugim tygodniu festiwalu w Vegebarze EVKA przy ulicy Bohaterów Września 50 (23 sierpnia, wtorek, 14.00).

Do projektu „Zaproś Famę do siebie” włączyła się też Szkoła Kitesurfingu i Windsurfingu KiteJunkies – na plaży (wejście od al. Interferie) przy ich bazie zagrają improwizujący duet smyczkowy Perduo Vnc oraz przebojowa Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn (19 sierpnia, piątek, 16.00 oraz 19.00). Pierwszy z zespołów zagra także później na urokliwym tarasie budynku Admirał I Uzdrowiska Świnoujście przy ulicy Żeromskiego 13.

Kolejne „wproszenie na zaproszenie” to koncert całkowicie akustycznej kapeli Pangraj. Poznaniacy zagrają w Drink & Barze Sito przy ulicy Wyspiańskiego 12 (21 sierpnia, niedziela, 17.00). Swoją tradycyjną przestrzeń zmieni także na chwilę projekt „Miejsca literatury” (odbywający się od lat w Miejskiej Galerii Sztuki ms44), jedno ze spotkań odbędzie się w Pokoju 24 przy ulicy Piłsudskiego 1 (23 sierpnia, czwartek, 17.15).

Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili Famę do siebie.

Na wszystkie wydarzenia 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki obowiązuje wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »