POZNAJMY SIĘ W ŚWINOUJŚCIU

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

© FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI, fot. Piotr Morytko

POZNAJMY SIĘ W ŚWINOUJŚCIU

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI 2016 w Świnoujściu wystartowała! Przed nami blisko dwutygodniowy maraton artystyczny z ponad setką wydarzeń, w wykonaniu ponad trzystu młodych twórców. Pierwszy dzień festiwalu to wieczorny tryptyk zdarzeń w Jazz Clubie Central’a – Scena.

Startujemy o 20.00 animowanym przez Grupę Kakało i ich gości „Wieczorkiem zapoznawczym”. W programie gry i niespodzianki. Kiedy wszyscy już się zapoznają, scenę przejmą doskonale znali świnoujskiej publiczności muzycy – Suzia i Paweł Izdebski. Zuzanna Kłosińska tworzy autorską muzykę akustyczną, a poważne teksty o problemach, z jakimi zmaga się młoda osoba, przeplata humorystycznymi komentarzami muzycznymi oraz zgrabną konferansjerką. Paweł Izdebski – wokalista, gitarzysta i piosenko-pisarz, od ponad 10 lat przemierza świat ze swoją gitarą Stellą. Na festiwal przybędą – On i Jego gitara – po raz piąty.

Zwieńczeniem inauguracyjnego wieczoru będzie koncert śląskiego wokalisty i songwritera Maxa Bravury czyli Maćka Wachowiaka z zespołem. Ich muzyka to proste, ładne melodie, nieskomplikowane teksty i charyzmatyczny wokal. Formalnie zaś –  eklektyczne połączenie gitarowego folku, synth-popu i wave’u, podbite post-punkową energią.

Na wszystkie wydarzenia 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki obowiązuje wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »