TWARZĄ W TWARZ Z CIAŁEM OTWARTYM

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

© TEATR KRZYK – spektakl TO FACE

TWARZĄ W TWARZ Z CIAŁEM OTWARTYM

46. Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki to przedsięwzięcie interdyscyplinarne. Trzeciego dnia sporo muzyki, ale także projekcje filmowe oraz niemal teatralny festiwal w niezwykłej przestrzeni Hali w Basenie Północnym. Ważnym wydarzeniem będzie także otwarcie wystawy „Ciało otwarte”.

Dzień dobry powiemy o 12.00 na placu Wolności – zaśpiewają panowie z Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, którzy brawurowo łączą dowcip i chłopięcą nostalgię z bezpretensjonalną i absurdalną poezją. O 16.00 kolejna odsłona cyklu „Zaproś Famę do siebie” – tym razem wprosimy się do Cafe Paris. Tam zespł Spektakl Wodnika czyli piosenki poetyckie w psychodelicznym brzmieniu o charakterze bluesowo-disco-punkowym.

Nie ruszamy się z centrum Świnoujścia, przenosimy się kilkadziesiąt metrów dalej do Miejskiej Galerii Sztuki ms44 na wernisaż „Ciało otwarte” (17.30). Kuratorem wystawy jest Andrzej Pawełczyk, współpracują z nim Kornelia Dzikowska i Irmina Rusicka. Wystawę będzie można oglądać do końca września.

Wieczorna akcje Famy przeniosą się do klimatycznej Hali w Basenie Północnym. Zobaczymy tu trzy spektakle: spektakl teatru tańca „Plan ewakuacji” (18.30), przedstawienie „To Face” (19.30), w którym pytanie o własną naturę zadadzą aktorzy Teatru Krzyk oraz spektakl warsztatowy studentów warszawskiej Akademii Teatralnej „Midsummer. Play with songs” (20.45). Uwaga, ostatnia z propozycji przeznaczona jest wyłącznie dla widzów dorosłych.

Wieczór w Jazz Clubie Central’a – Scena rozpocznie (22.30) pokaz filmów. Po projekcjach ponownie tego dnia zaprezentuje się zespół Spektakl Wodnika.

Na wszystkie wydarzenia 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki obowiązuje wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »