W LESIE NA T/ABORECIE

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

© PSYCHOTEATR - spektal LAS, fot. Radek Wróbel

W LESIE NA T/ABORECIE

Nie ma zmiłuj! Drugi dzień 46. FAMY GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI to już pełnowymiarowy maraton artystyczny. To także zwierciadło interdyscyplinarnego charakteru festiwalu – muzyka, teatr i sztuki wizualne.

Zaczynamy o 9:00 w Oflagu, czyli famowskim centrum dowodzenia, działaniami Grupy Kakało, mającymi na celu szeroko pojęty rozwój kultury fizycznej i wokalnej. Zgodnie z zasadą „czym skorupka za młodu…” o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury na prawobrzeżnym Warszowie zostanie zainaugurowana Fama Dzieciom.

Popołudniowe wydarzenia dedykowane będą świnoujskim dziennikarzom, ale zapraszamy także tych, którzy pragną podejrzeć kulisy festiwalu – o godzinie 13.00 w Jazz Clubie Central’a – SCENA konferencja prasowa, a po niej w ogródku Centrali koncert nonszalanckiego eleganta-songwritera Pawła Swiernalisa.

W drugim dniu festiwalu inaugurujemy projekt „Zaproś Famę do siebie”. Pierwsze wydarzenie odbędzie się na zaproszenie właścicieli Restauracji Hamaki. W ogródku zagra sprawdzony duet Suzia i Paweł Izdebski. Artyści podobno nie obrażą się, kiedy konsumpcji sztuki towarzyszyć będzie konsumpcja meksykańskich przysmaków, w których Hamaki się specjalizują.

Oficjalna inauguracja 46. FAMY GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI z udziałem gości specjalnych – władz miasta oraz przedstawicieli organizatorów – odbędzie się o godzinie 17:00 na tarasie kompleksu Admirał I Uzdrowiska Świnoujście S.A. Po wystąpieniach oficjeli zostanie otwarta wystawa „Sabotaż i marabut” ilustratorki i fotografk Magdy Skrzeczkowskiej. Obok zwierząt i roślin, ulubionych motywów autorki, pokazane zostaną abstrakcyjne miniatury. Ekspozycję będzie można oglądać przez cały czas trwania festiwalu.

Sceną wieczornych zdarzeń będzie Hala w Basenie Północnym. O 19:00 zapraszamy na monodram „Las” w wykonaniu Angeliki Pytel z wrocławskiego Psychoteatru. Spektaklowi towarzyszyć będzie wykonywana na żywo muzyka. Żyjemy w czasach przymusu kreacji nieustającego powodzenia. Spektakl „Las” jest opowieścią o dziewczynie, która wypisała się z tej wymuszonej konkurencji. Po tym wydarzeniu wnętrze hali wypełnią etno-jazzowe dźwięki z klasycznym sznytem czyli formacja T/Aboret. Muzycy szukają inspiracji w tradycyjnych pieśniach, poezji Leśmiana, improwizacjach jazzowych, nieparzystych rytmach i indyjskich systemach rytmicznych.

Wieczorne (i zapewne nocne) zdarzenia już w Jazz Clubie Central’a – Scena. Na początek Szymonmówi – debiutant, który piosenką „Negatywka” mocno zamieszał w głowach nastolatek. Godzinę później zaprezentuje się Swiernalis. Zwieńczeniem wieczoru będzie wspólny występ ulubieńców Świnoujścia i laureatów minionych edycji festiwalu: Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn i Michała Kempy.

Na wszystkie wydarzenia 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki obowiązuje wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »