PSYCHOTEATR – spektakl LAS

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

  • Data 16.08.2016
  • Godzina 19:00
  • Adres ul. Rogozińskiego / ul. Jachtowa (Marina), Świnoujście
  • Miejsce Hala w Basenie Północnym

LAS | W rzeczywistości konsumpcyjnej, przywołując słowa Ericha Fromma, „człowiek nie jest już zainteresowany swoim życiem i szczęściem, lecz tym, aby być chodliwym towarem”. Idąc za tą pesymistyczną diagnozą, nasuwa się wniosek, że żyjemy w czasach przymusu kreacji nieustającego powodzenia. Spektakl „Las” jest opowieścią o dziewczynie, która wypisała się z tej wymuszonej konkurencji. W monodramie Angeliki Pytel z muzyką na żywo (zawierającym 9 autorskich piosenek w elektronicznej aranżacji) przyjrzymy się cienkiej granicy, która dzieli ciemną, nieświadomą stronę człowieka od choroby. Przestaniemy czekać na jutro i staniemy oko w oko z wilkiem albo lisem przyczajonym, gotowym do ataku. Albo my jego, albo on nas. Historia spektaklu – 2015:  Klub pod Kolumnami we Wrocławiu, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, Teatr Polski we Wrocławiu; 2016: Dni Teatru na Mokotowie (Teatr Druga Strefa w Warszawie), Międzynarodowy Festiwal 3LänderSpiel w Zittau

AUTORZY | Reżyseria: Angelika Pytel / Asystenci reżysera: Agata Suropek i Sebastian Zakrzewski / Scenariusz: Angelika Pytel i Agata Suropek / Muzyka: Violet Ultra / Kompozycje i produkcja: Paweł Rychert / Melodia i słowa: Angelika Pytel / Występuje: Angelika Pytel

ANGELIKA PYTEL | Aktorka filmowa i teatralna, absolwentka PWST we Wrocławiu. Absolwentka Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie oraz Studium Teatralnego im J. Osterwy w Bielsku-Białej. Zadebiutowała na II roku studiów w „Figlikach” w reż. Jadwigi Grygierczyk w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Prowadzi działalność artystyczną w ramach dwóch niezależnych projektów – Psychoteatr i Violet Ultra, uczestnicząc w licznych festiwalach teatralnych.

PAWEŁ RYCHERT | Hulaka i urwipołeć. Klawiszowiec i producent, zamieszkały we Wrocławiu. Współzałożyciel zespołów Jabłonka oraz Pchełki, z którym gościł na największych polskich festiwalach muzycznych oraz grał w spektaklu duńskiego Mute-Comp. Physical Theatre. Współpracował z takimi zespołami i artystami jak: Valravn, Żywiołak, Variete, Melika, Mrs No One, Parassol.

SEBASTIAN ZAKRZEWSKI | Zapalony żeglarz, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania dziennikarz, z pasji filmowiec. Naukowo zajmował się kryminalistyką w szczególności psychologią kryminalistyczną, współtworzył pismo literackie „Lśnienie. Kultura grozy”, był wydawcą czasopisma literacko-kulturalnego „Coś na Progu. Kryminał. Horror. Opowieści niesamowite” oraz współwłaścicielem wydawnictwa „Dobre Historie”. W 2011 laureat konkursu literackiego Gazety Wrocławskiej na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. Od 2010 związany z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału we Wrocławiu, gdzie prowadzi autorski panel „Nauka w praktyce śledczej”. Obecnie współtworzy projekty artystyczne Psychoteatr i Violet Ultra, a także zajmuje się scenopisarstwem oraz reżyserią filmów dokumentalnych i fabularnych.

AGATA SUROPEK | Absolwentka filologii polskiej, studentka reżyserii we Wrocławskiej Szkole Filmowej. Finalistka konkursu Biura Literackiego „Zagraj literaturą” na teatralną adaptację dzieła literackiego. Należy do aktorskiej – warsztatowej grupy Psychoteatru.

www.facebook.com/PSYCHOTEATR-291750451033756

VIDEO