KAGYUMA – koncert

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

  • Data 24.08.2016
  • Godzina 21:00
  • Adres ul. Rogozińskiego / ul. Jachtowa (Marina), Świnoujście
  • Miejsce Hala w Basenie Północnym

KAGYUMA | Ka, Ag, Yu i Ma spotkały się w 2014 roku. Ka, czyli Kama Salach, Ag – Agata Majewska, Yu – Julia Kulpa, Ma – Marta Mackiewicz. Każda z nich była już wtedy na własnej ścieżce muzycznej. Żadna nie odnajdywała się w modnych formułach. Kagyuma powstaje jako eksperyment – próba połączenia barw, wrażliwości i inspiracji. Z czasem z tych poszukiwań wyłania się samodzielny, muzyczny świat: wspólnie budowane, oryginalne aranżacje, dążenie do instrumentalnego traktowania głosu poprzez wykorzystywanie rozmaitych technik wokalnych. Inspiruje ich muzyka jazzowa, folkowa, etniczna, brzmienia skandynawskie.

Wybrane osiągnięcia: udział w koncercie „Piosenki ze starej pasieki” (Teatr Narodowy w Warszawie, transmisja w TVP2), interpretacja utworu Toma Waitsa „W głębokim dole” ukazała się na płycie „Empik prezentuje dobre piosenki – Tom Waits zaśpiewany”, kompozycja do wiersza ks. Jana Twardowskiego „Bliscy i oddaleni” ukazała się na płycie z cyklu „Empik prezentuje dobre piosenki – Jan Twardowski zaśpiewany”, 37. Przegląd Piosenki Aktorskiej (półfinał), Nagroda Główna Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu (2015), Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy (2015), Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Pograniczu w Sanoku (2015), I Nagroda Przeglądu Piosenki Filmowej i Musicalowej we Wrocławiu (2015)

SKŁAD | Marta Mackiewicz – wokal, instrumenty klawiszowe, dzwonki / Kamila Salach – wokal, instrumenty klawiszowe / Agata Majewska – wokal, tom tom, dzwonki / Julia Kulpa  – wokal, przeszkadzajki, kalimba

www.facebook.com/KAGYUMA-458671927624596

VIDEO