ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | SWIERNALIS, SZYMONMÓWI – koncert

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

  • Data 23.08.2016
  • Godzina 14:00
  • Adres ul. Bohaterów Września 50/4, Świnoujście
  • Miejsce EVKA Vegebar

W ramach akcji ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE organizujemy koncerty w miejscach, które zostały wybrane ani nie przez organizatorów, ani nie przez Famowiczów. Projekt poprzedziła akcja promocyjna – od mieszkańców Świnoujścia zebraliśmy propozycje miejsc na realizację wydarzeń festiwalowych. Festiwal opuszcza scenę i eksploruje przestrzeń miasta. Czy Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki jest w Świnoujściu mile widziana? Otrzymane zaproszenia dowodzą, że tak!

SWIERNALIS, wcześniej: Lord & The Liar | Paweł Swiernalis, twórca tekstów i muzyki, to młody, nonszalancki elegant-songwriter, śpiewający historie o życiu, nocnych przygodach i trudnych relacjach męsko-damskich. Jego teksty opisują prawdziwe sytuacje z życia – zarówno z bardzo trudnego dzieciństwa na wschodzie, jak i intensywnej młodości. Muzyka zabiera słuchaczy na godzinną opowieść pełną strachu, złudzeń i humoru noir. Dźwięki zapętlonej gitary, elektroniki i wibrującego, niskiego wokalu Pawła są absolutnym novum na polskiej scenie muzycznej, a teksty przywołują opowieści, których nie powstydziliby się najlepsi story-tellerzy. Solowe aranżacje mają w sobie ogromne pokłady nostalgii i psychodelii wspomaganej looperem i potężnym zestawem efektów gitarowych. Osiągnięcia: Ponad 100 indywidualnych koncertów, występy na festiwalach: Halfway Festival, Suwałki Blues Festival, Opole Songwriters Festival, Spring Break Showcase (Poznań), Asymmetry Festival (Wrocław), Łódź Songwriters Festival, Arteria Festival (Częstochowa), Zandari Festa (Korea Południowa), a także udział w projekcie Pure Phase Ensemble z Hugo Race’m i supporty przed Variete, Rykardą Parasol, Muchami, Markiem Dyjakiem, Smolikiem i Kevem Foxem

SKŁAD | Paweł Swiernalis – wokal, gitara / Szymon Siwierski – klarnet

www.facebook.com/Swiernalis

SZYMONMÓWI | Debiutant, który jedną piosenką  „Negatywka” mocno zamieszał w głowach nastolatek. Nieprzeciętny głos i osobowość Szymona Żurawskiego sprawiają, że nie sposób przejść obok obojętnie. Jak dotąd, grał cały sezon wakacyjny w Zakopanem oraz zaliczył bardzo udany koncert w Poznaniu oraz Łodzi. To autorskie kompozycje powstałe we współpracy z Pawłem Swiernalis. Teksty poetyckie, poruszające tematykę relacji międzyludzkich i obserwacji wydarzeń najnowszych. Piękny głos okraszony subtelną gitarą oraz harmonijnymi melodiami.

SKŁAD | Szymon Żurawski    Szymonmówi – wokal, gitara / Paweł Swiernalis – chórki, klawisze

www.facebook.com/szymciokrol

VIDEO