BRAVUROWO GRZECZNI
Czwarty dzień festiwalu to inauguracja projektu „Miejsca literatury”. To także potężna porcja muzyki, między innymi w Muszli Koncertowej, ale także w ramach akcji „Zaproś Famę do siebie” w restauracji Hamaki oraz Arenie Łuczniczej Uznam. Ciekawie zapowiada się również akcja Grupy Kakało w sklepie spożywczym.
Oficjalne dzień dobry powiemy w sklepie Freshmarket przy ulicy Piłsudskiego (12.00). W gościnnych Hamakach zagra poznańska kapela Pangraj (14.00). Muzycy inspirują się szeroko pojętym folkiem, muzyką bałkańską, cygańską, jazzem, ale także bluesem i reggae. Tego dnia wprosimy się także do Areny Łuczniczej Uznam (16.00). Tutaj dwie muzyczne propozycje – Szymonmówi i Swiernalis. Ten pierwszy – Szymon Żurawski – obdarzony jest nieprzeciętnym głosem i takową osobowością, ten drugi zafunduje dźwięki zapętlonej gitary, elektroniki i wibrującego wokalu.
W spotkaniu inaugurującym cykl „Miejsca literatury” (16.00) w Miejskiej Galerii Sztuki ms44 głównym bohaterem będzie Maciej Wasielewski. Był ulicznym grajkiem w Nowej Zelandii, kopał rowy na warszawskich budowach i patroszył ryby na Wyspach Owczych, ale przede wszystkim napisał kilka ważnych książek – „Jutro przypłynie królowa”, „Bim, bam, bom, mogę wszystko!”; jest także współautorem „81:1. Opowieści z Wysp Owczych”. Spotkanie poprowadzi Darek Foks.
Wieczorem świnoujska promenada zatańczy tak jak im Fama zagra. W Muszli Koncertowej wystąpią Eternal Spiritis (19.00) oraz Max Bravura (20.00). Eternal Spiritis to połączenie skocznych gitar z pięknym wokalem Justyny Komorowskiej oraz energetyczną sekcją dętą. Max Brawura to surowe opowieści zamknięte w dyskretne melodie – od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po post-punkową energię.
Czwarty dzień festiwalu zwieńczy kabaretowo-muzyczny maraton w Jazz Club Central’a – Scena. Wieczór rozpoczną (22.45) Dwaj Panowie czyli Mateusz Płocha oraz Artur Jóskowiak. Spotkanie z nimi będzie nacechowane gęstymi relacjami postaci, dawką dobrej komedii i zaskakującymi sytuacjami. Po kabaretowych improwizacjach sceną zawładną cztery Panie – zespół Kagyuma. Ta formacja to swoisty eksperyment – próba połączenia barw, wrażliwości i inspiracji, to dążenie do instrumentalnego traktowania głosu poprzez wykorzystywanie rozmaitych technik wokalnych. Inspiruje ich muzyka jazzowa, folkowa, etniczna, brzmienia skandynawskie. Na koniec pojawią się Grzeczni Chłopcy. Ich twórczość to jazzowe piosenki z poetyckimi tekstami. Bujający groove łączą ze swingowym pazurem, wszystko ozdabiając szlachetnymi ornamentami jazzowej improwizacji.
Na wszystkie wydarzenia 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki obowiązuje wstęp wolny!
Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.
« POMÓŻMY RAZEM FAMA NA PLAŻY I DZIADOWSKI TRANS »