INTERDYSCYPLINARNA NIEDZIELA

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

© FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI, fot. Ewelina Lesik

INTERDYSCYPLINARNA NIEDZIELA

Niedziela niedzielą, ale Fama musi być. Dzisiaj dwa wernisaże, muzyka i kabaret. Ciekawie zapowiadają się działania Grupy Kakało na przeprawie promowej oraz artystyczna akcja ZOT-u na Dworcu PKP. A na wszystko wstęp wolny!

Świnoujska przeprawa promowa dla turystów jest atrakcją samą w sobie, a dziś będzie jeszcze większą. Grupa Kakało przez godzinę (12.00-13.00) podróżować będzie między Uznamem a Wolinem, proponując pasażerom szereg rozrywek. Warunek jest jeden – nie mogą trwać dłużej niż osiem minut, czyli tyle ile trwa przeprawa promem. Nieco dłużej potrwa akcja Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej na Dworcu PKP „Witamy w Świnoujściu” (13.00). Zjednoczeni pod jednym szyldem aktorzy niezależnych teatrów Pomorza Zachodniego planują artystyczny desant na stację, a znając ich poczynania z lat ubiegłych (choćby ubiegłoroczna wizyta „Johny’ego Deepa”) można spodziewać się wielu zaskoczeń.

Popołudniowe zdarzenia zainaugurujemy w Drink & Bar Sito. W ramach akcji „Zaproś Famę do siebie” do baru wproszą się muzycy akustycznego Pangraja (16.00). Później w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44 efekty warsztatów zaprezentują uczestnicy sekcji fotograficznej (18.30). Opiekunem artystycznym grupy i jednocześnie kuratorem wystawy jest uznany fotograf Tomek Sikora. Tematem prac będzie „Wyspa”, co zainspirowane jest położeniem geograficznym Świnoujścia – miasta 44 wysp – oraz tym, że na czas trwania festiwalu Świnoujście przekształca się w „artystyczną wyspę”, „enklawę sztuki”. Artystyczną enklawą stanie się także Posterunek Energetyczny Enei, gdzie zaprezentują się studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (20.00). Ich „Aranea” to punkt, przędza, kurs, zagęszczenie, brzmienie, sieć, połączenie, układ i płynność linii.

Wieczór w Jazz Clubie Central’a – Scena rozpocznie Kabaret Nomen Omen (21.30). „Postrzelone baby” to program przestępczy, który dotyka tematyki kryminalnej – policja, napady na bank, mafia i in. Później zaprezentuje się muzyczna formacja Sterydy czyli synteza brzmień elektronicznych i instrumentalnych. A na koniec Adam Długosz czyli Snowid, który zstąpił na ziemię, by przekazywać ludzkości skumulowaną kosmiczną moc.

Na wszystkie wydarzenia 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki obowiązuje wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »