STREFY OTWARTE FAMY

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

© Teatr Strefa Otwarta, fot. Gred Goodale

STREFY OTWARTE FAMY

Dziesiąty dzień 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki to kolejny artystyczny maraton i  zaskakujące miejsca prezentacji. Zobaczymy także filmy, które powstały podczas festiwalu.

Happenerzy z Grupy Kakało przeniosą się do marketu Lidl – tam w samo południe (12.00) powiedzą artystyczne „Dzień dobry” i nieznacznie zmienią charakter miejsca. Z kolei muzycznego sznytu, nadadzą Restauracji Hamaki Szymonmówi i Swiernalis (14.00) oraz Gypsy and The Acid Queen (16.00).

Wieczorem famowy punkt ciężkości znajdować się będzie w świnoujskiej Marinie. W klimatycznej hali zobaczymy spektakl „H(2)O” w wykonaniu Teatru Strefa Otwarta – to, jak zapowiadają aktorzy, pogłębione studium kluczowej sceny w dramacie „Hamlet“ – spotkania tytułowego bohatera z Ofelią (18.00). Później sceną zawładną dwa duety: Opia Ensemble (19.15) oraz Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski (20.15). Ci pierwsi to duet wiolonczelowo-fortepianowy. Zespół tworzą Aleksandra Pykacz i Ioana Mandrescu. Drugi z duetów eksploatuje muzykę etniczną, głównie pochodzenia żydowskiego w tradycji sefardyjskiej i aszkenazyjskiej. Zwieńczeniem wieczoru (21.00) w Basenie Północnym będzie koncert czterech niezwykłych kobiet z formacji Kagyuma. Panie stworzyły samodzielny muzyczny świat: wspólnie budują oryginalne aranżacje, dążą do instrumentalnego traktowania głosu poprzez wykorzystywanie rozmaitych technik wokalnych. Inspiruje ich muzyka jazzowa, folkowa, etniczna i brzmienia skandynawskie.

W Jazz Clubie Central’a – Scena w cyklu „Kino” zobaczymy filmy zrealizowane podczas festiwalu (21.45), później usłyszymy Miss God (22.30), która tworzy muzykę elektroniczną. Na koniec zagra Kuba Jaworski czyli Gypsy and The Acid Queen (00.00)

Na wszystkie wydarzenia 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki obowiązuje wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »