OBUHEM W PARANOJĘ

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI
Świnoujście, 15-27 VIII 2016

© SWIERNALIS, fot. Maja Kopa

OBUHEM W PARANOJĘ

Kolejny dzień 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki to koncert z piosenkami Jonasz Kofty, wielki teatralny mecz 1050-lecia na placu Wolności, spora dawka humoru oraz jeszcze większa – muzyki. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

W Vegebarze EVKA zagrają podbijający tegoroczne famowe sceny Szymonmówi i Swiernalis (14.00). Koncert odbędzie się w ramach akcji „Zaproś Famę do siebie”. Później twórczy zamęt opanuje przestrzeń placu Wolności, gdzie aktorzy Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej rozegrają „Mecz 1050 – lecia” (16.00). Wczesnym wieczorem na tarasie Admirała I Uzdrowiska Świnoujście zabrzmią smyczkowe improwizacje duetu Perduo Vnc (18.00).

Wieczorne zdarzenia otworzy debata panelowa „Co śmieszy Polaków” (18.30) w wykonaniu Ośrodka Badań nad Uniwersalizacją Humoru. OBUH postara się uzyskać odpowiedź na to, z czego śmieją się różne grupy wiekowe, czy istnieje humor uniwersalny, czy w dowcipach odbija się aktualna sytuacja geopolityczno-kulturalna i jaki humor wolą Polacy. Sporo humoru należy spodziewać się także w koncercie sekcji wokalnej „Moja paranoja” (19.45). Tym razem zdolni wokaliści, którzy pracowali bez wytchnienia przez ponad tydzień pod kierunkiem Anny Serafińskiej i Marka Pędziwiatra, zaprezentują utwory Jonasza Kofty – „satyryka o duszy liryka”.

Wieczór w Jazz Clubie Central’a – Scena to DMmusic & Żenia Berliński czyli muzyka ilustracyjna pochodząca ze spektaklu teatralnego „Batory_trans” (22.00), druga prezentacja gości specjalnych festiwalu – Piotra Banacha i Katarzyny Sondej czyli duetu BAiKA (23.00), a na koniec Shapeles czyli muzyka z okolic rocka i funku.

Na wszystkie wydarzenia 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki obowiązuje wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest w zakładce PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »